Autopatie se využívá především k samoléčbě, neznáme-li jasný obraz homeopatického léku, je-li pacient těžce nemocný a velmi oslabený, když jiné metody a homeopatické léky opakovaně selhaly. U těhotných žen zlepšuje nejen průběh těhotenství, ale i zdraví dítěte. Výrazně zlepšuje schopnost meditace a intuice. Může se kombinovat s homeopatickými léky, jejichž účinek doplňuje a posiluje.

 

 

Základním vybavením k přípravě autopatického léku je autopatická lahvička, vyrobená z varného, chemicky stálého, borokřemičitého skla. Nezbytná je čistá voda (bez vyššího obsahu minerálů, nesycená, tedy bez bublinek kysličníku uhličitého, nechlorovaná, a bez dalších přísad). K ředění se používá  balená stolní voda, pramenitá voda, destilovaná voda, popřípadě vodovodní - přefiltrovaná a odchlorovaná voda (např. uhlíkovým filtrem).
 


 

Autopatická lahvička
 

 

autopathic_bottle[1]

 

 

Je určena k postupnému průtokovému naředění (homeopatickému potencování) vlastní tělesné informace vodou na jemnohmotnou úroveň. Na základě rezonance může působit produkt vysokého ředění příznivě na jemnohmotný (z materialistického hlediska nehmotný) frekvenční organizační princip v člověku (vitální sílu, pránu, čchi), který tak může postupně zlepšovat svou  funkci. Preparát působí vždy individuálně a v závislosti na vnitřním karmickém stavu jedince.

Jednoduchou přípravu provádí obvykle osoba, jíž se působení týká, a to v domácích podmínkách, podle přiloženého návodu a s použitím několika litrů čisté vody.


 

Možnosti přípravy autopatického preparátu ( jsou zcela individuální ): 

 

 

 

 

 

 

Více informací získáte v naší poradně nebo na www.autopatie.cz